Aktualne warunki wjazdowe ZIMA 2023/24

PRZEPISY WJAZDOWE, WYJAZDOWE I WIZOWE

EGIPT

-Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).

-Wizy: obowiązkowo należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. W przypadku Sharm El Sheikh wizy są wymagane w przypadku uczestnictwa w wycieczkach lokalnych: Kair, Kolorowy Kanion, Park Narodowy Ras Muhammad.

 

TUNEZJA/DJERBA

-konieczny jest paszport, który musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

-Na miejscu w hotelu płatny obowiązkowy podatek turystyczny: 4* i 5* – 3 TND/dzień/os.

 

DOMINIKANA

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej, muszą oni natomiast wypełnić elektroniczny formularz wjazdu/wyjazdu i okazać go wraz z biletem powrotnym zarówno przy wjeździe do jak i wyjeździe z Dominikany. Formularz dostępny jest pod adresem https://eticket.migracion.gob.do. Przy wjeździe należy uiścić opłatę turystyczną [ok. 15 USD]. Dla klientów Coral Travel opłata ta jest wliczoną w cenę biletu lotniczego. Posiadacz takiej karty może przebywać na terenie kraju 30 dni.

 

MEKSYK

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej. Należy jedynie wypełnić Kartę Turystyczną [w języku angielskim], którą Podróżny otrzyma na pokładzie samolotu .Opłatę VISITAX, która wnosi 19,90 USD należy opłacić przed lotem powrotnym do kraju po linkiem https://www.visitax.gob.mx/sitio/. Opłata klimatyczna wynosi 9 USD za pokój/doba jest płatna przez podróżnego bezpośrednio do hotelu.

KUBA

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 3 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich wymaga się posiadanie wizy wjazdowej [przy wyjeździe innym niż turystyczny] lub Karty Turystycznej. Podróżny wyjeżdzający z Organizatorem może ubiegać się o Kartę Turystyczną na Kubę za pośrednictwem Ambasady Kuby w Polsce lub może otrzymać Kartę Turystyczną od Organizatora za opłata w wysokości 32 EURO/os. Po uprzednim zgłoszeniu i opłacie Karty Turystyczne będą wysyłane Podróżnemu tylko na terenie Polski kurierem wraz z informacjami wjazdowymi na Kubę oraz wzorem wypełnienia Karty Turystycznej maksymalnie 5 dni roboczych przed wylotem . Jeśli wylot jest wcześniej niż 5 dni roboczych, odbiór Karty Turystycznej jest możliwy tylko po wcześniejszym  potwierdzeniu w siedzibie Organizatora przy ul. Postępu 17 B w Warszawie  w godzinach pracy przy recepcji. Karta Turystyczna służy do celów turystycznych i jest ważna 90dni [łącznie z dniem przekroczenia granicy].

 

WENEZUELA/ MARGARITA

Obywatele RP mogą wjeżdżać do Wenezueli w ruchu bezwizowym jedynie w celach turystycznych i na okres nieprzekraczający 90 dni. Każdy inny pobyt wiąże się z koniecznością uzyskania stosownej wizy (szczegółowych informacji w tej sprawie udziela ambasada Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Warszawie). Paszport musi być ważny jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Wenezueli. 

 

BRAZYLIA

-Niezbędne dokumenty: paszport (także dla dziecka) ważny minimum 6 miesięcy, wiza nie jest wymagana jeśli maksymalny czas pobytu na miejscu wyniesie do 90 dni.

-Obowiązkowy podatek turystyczny: ok. 4 R$ /dzień/pokój, płatny na miejscu w hotelu

 

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA/ BOA VISTA i SAL

-Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
-Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal/Boa Vista oraz rejestracja wjazdu:

*w przypadku rezerwacji założonych do 3 dni (włącznie) przed wylotem opłata 200 PLN/os wliczona jest w cenę rezerwacji, rejestracja wjazdu przeprowadzana jest przez lokalnego kontrahenta na podstawie danych paszportowych podanych w rezerwacji

*w przypadku rezerwacji założonych na 2 dni i mniej przed terminem realizacji imprezy oraz w przypadku rezerwacji, w których nie zostały uzupełnione dane paszportowe: należy zarejestrować wjazd samodzielnie na stronie www.ease.gov.cv i dokonać płatności online jeszcze przed wylotem oraz zabrać ze sobą potwierdzenie wpłaty lub dokonać płatności na lotnisku na Sal po przylocie ok. 30,9 EUR/os. (w przypadku płatności po wylądowaniu rejestracja wjazdu nie jest wymagana)

 

TANZANIA/ ZANZIBAR

- wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli wymagana jest wiza wjazdowa. Wizę można uzyskać nas lotnisku w momencie przekraczania granicy i jest ważna maksymalnie 90 dni i kosztuje 50 USD.

-Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana od Klienta (dotyczy także dzieci) na recepcji przy zakwaterowaniu lub wykwaterowaniu (w zależności od hotelu): hotel 4* i 5* ok. 5 USD/os./dzień

 

KENIA

-Paszport: Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

-Wiza: Przed wylotem do Kenii należy wykupić wizę drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke . Zgodnie z informacją na stronie https://evisa.go.ke/evisa.html , wiza kenijska powinna zostać wydana do 48 godzin od aplikacji. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie, na lotnisku w Mombasie. Osoby, które nie zawizują się drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Uwaga! Dzieci do 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami prawnymi.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym).

 

INDONEZJA/ BALI

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie jest wymagane posiadanie wizy wjazdowej. Wjazd bezwizowy obejmuje okres 30 dni i nie podlega przedłużeniu. Wykaz przejść granicznych, przez które odbywa się ruch bezwizowy dostępny jest na stronie Ambasady RP w Dżakarcie. W określnych portach lotniczych można uzyskać wizę przy przekraczaniu granicy. Lotnisko na Bal znajduje się na liście portów, w których Podróżny może uzyskać wizę VOA [visa on arrival] uprawniającą do jednokrotnego przekroczenia granicy. Koszt opłaty wizowej wynosi 25 USD, płatne na granicy. VOA zezwala na pobyt maksymalnie do 30 [trzydziestu] dni, z możliwością przedłużenia o maksymalne kolejne 30dni za dodatkową opłatą. Przy wylocie pobierana jest opłata wjazdowa wysokości 200.000 IDR [ok. 20 USD].

 

MALEDIWY

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej miesiąc od daty planowanego powrotu, Od obywateli polskich jest wymagane posiadanie wizy wjazdowej. 30-dniowa bezpłatna wiza turystyczna jest wbijana do paszportu po przylocie do Male.

 

MAURITIUS

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej.

 

SESZELE

- wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli  polskich nie wymaga się wizy wjazdowej, jeśli pobyt nie przekracza 90dni. Oplata klimatyczna płatna bezpośrednio w hotelu wynosi:

a] obiekty posiadające od 1 do 24 pokoi         25,00 SR os./doba,

b] obiekty posiadające od 25 do 50 pokoi       75,00 SR os./doba,

c] obiekty posiadające 51 i więcej                   100,00 SR os./doba,

Opłata klimatyczna naliczana jest od ukończonego 12 roku życia.

 

SINGAPUR

-wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej.

 

SRI LANKA

- wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej. Wszyscy podróżujący na Sri Lankę zobowiązani są do wypełnienia wniosku w systemie elektronicznej autoryzacji wjazdu- Electronic  Travel Authorization (ETA). Formularz dostępny jest na stronie: http:/www.eta.gov.lk/slvisa/. Po przylocie należy okazać urzędnikowi imigracyjnemu paszport oraz kopie potwierdzenia zgody na wjazd (ETA). Osoby  przylatujące na Sri Lankę posiadający ważną  zgodę na wjazd (eta). Powinni spełnić również następujące wymagania:

Potwierdzony bilet powrotny oraz wystarczające środki na pokrycie wydatków w trakcie pobytu. 930usd/dzień).

 

TAJLANDIA

-  wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej, jeśli pobyt nie przekracza 30 dni . Jeśli wjazd na terytorium Tajlandii następuje droga lądową z krajów sąsiadujących [Laos, Malezja, Kambodża i Birma] długość pobytu nie może przekroczyć 15 dni.

 

WIETNAM, WYSPA PHU QUOC

- wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli polskich, którzy nie opuszczają terenu wyspy oraz ich pobyt nie przekracza 30 dni nie wymaga si wizy wjazdowej. W przypadku chęci opuszczenia terenu wyspy wymagana jest posiadanie e-wizy.

 

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

- wjazd na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od obywateli wymagana jest wiza wjazdowa, uzyskiwana podczas przekraczania granicy. Jest ona bezpłatna i ważna maksymalnie 30 dni. Ponadto informujemy, ze zgodnie z informacją przesłaną przez Departament Turystyki Dubaju od 21.03.2024r. zostaje wprowadzany obowiązkowy podatek tzw. ,,Tourist Dirham Fee’’. Podróżny, korzystający z noclegu na terenie ZEA jest zobowiązany do uiszczenia podatku bezpośrednio w recepcji hotelowej i kształtuje się następująco:

A] hotel 5*      20 AED za pokój/doba

B] hotel 4*         15 AED za pokój/doba

C] hotel 3 *        10 AED za pokój/doba

 

OMAN

-paszport (także dla dziecka) ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Omanu

-wiza – bezpłatna w przypadku pobytów nie dłuższych niż 14 dni (dotyczy także wylotów na 14 noclegów, z lotem powrotnym w 15. dniu), uzyskasz ją na lotnisku docelowym

-dokument podróży (stanowi bilet lotniczy oraz potwierdzenie zakwaterowania w hotelu) – niezbędny do uzyskania wizy