UBEZPIECZENIA PODRÓŻNE  - PRZEGLĄD UBEZPIECZEŃ DOSTĘPNYCH W NASZYM BIURZE W WADOWICACH 

 

Przed wyjazdem sprawdź, czy jesteś dobrze ubezpieczony

         Udany urlop, to urlop pełen pozytywnych wspomnień i wrażeń. Wyjeżdżając za granicę, warto zapewnić sobie odpowiednią ochronę, w postaci optymalnego ubezpieczenia na czas podróży. Wykupując imprezę turystyczną w biurze podróży na wyjazd za granicę, obligatoryjnie w cenie imprezy mamy zawarte ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia), oraz NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). Jednak najczęściej jest to ubezpieczenie podstawowe, którego suma ubezpieczenia jest zróżnicowana w zależności od Organizatora. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie podróżne jest dla nas optymalne, bowiem ubezpieczenie podstawowe często nie obejmuje, np. chorób przewlekłych takich jak m.in. nadciśnienie, astma, cukrzyca, czyli chorób permanentnie leczonych w Polsce. Posiadając ubezpieczenie podstawowe, z przyczyny zachorowania za granicą, na tle choroby przewlekłej, nie będziemy objęci ubezpieczeniem. Również warto wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia, gdyż w krajach pozaeuropejskich Koszty Leczenia są bardzo wysokie. Ubezpieczenie KL 15 000 zł może okazać się niewystarczające.

        W krajach europejskich, dodatkowo oprócz ubezpieczenia KL, NNW, warto postarać się o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ, która uprawnia do korzystania z opieki medycznej w innym państwie członkowskim, jednak tylko w tych placówkach medycznych, które działają w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia. Aby otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego należy złożyć wniosek w Oddziale Wojewódzkim lub Delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Wniosek można otrzymać w Oddziale w Wadowicach  lub Delegaturze albo pobrać na stronie internetowej NFZ (www.nfz.gov.pl).

 

Przykładowe koszty leczenia podczas wyjazdów wakacyjnych (dane TU Europa)

- Chorwacja - jednorazowa wizyta u dentysty z bolącym zębem w prywatnej klinice (niestety najczęściej tylko prywatne ośrodki medyczne dostępne są dla chorego w szerszym zakresie godzinowym – czyli popołudniu i w weekendy) to koszt 250 euro, tj. 1 000 zł.

- Turcja – turystka ucierpiała podczas wakacji nad Morzem Egejskim. Do Polski musiała być przewieziona pod respiratorem. Koszt transportu austriackim lotem sanitarnym wraz z inną pacjentką na pokładzie wyniósł 10 300 euro, tj. 41 200 zł. Jeśli leciałaby bez współpasażerki, koszt wyniósłby 18 000 euro, czyli aż 72 000 zł. - Klient z Wadowic.

- Tajlandia - udzielenie pomocy ambulatoryjnej po ugryzieniu przez bezpańskiego psa oraz szczepienie przeciw wściekliźnie to koszt niemal 1 000 zł.

 

Ubezpieczenie Travel World

        Ubezpieczenie podróżne TRAVEL WORLD Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA – obejmuje koszty leczenia, ratownictwa i transportu, pomocy w Podróży, następstwa nieszczęśliwych wypadków, bagaż podróżny, koszty związane z opóźnieniem dostarczenia bagażu podróżnego, oraz odpowiedzialność cywilną w czasie podróży zagranicznych. Bez względu na to, czy wyjeżdżacie rekreacyjnie, czy planujecie uprawiać sporty (w tym te o zwiększonym ryzyku, jak kitesurfing, wspinaczka wysokogórska, jumping i wiele innych), ubezpieczenie Travel World obejmuje pełen pakiet, w zależności od indywidualnych potrzeb.

       W opcji Travel World T.U. Europa oferuje trzy pakiety: Standard, Standard Plus oraz VIP, w których umowa ubezpieczenia może być zawarta w opcji Mini oraz Max, w zależności od sumy ubezpieczenia. Po zapłaceniu dodatkowej składki, wymienione warianty ubezpieczeń mogą zostać poszerzone o dodatkowe ryzyka min. Uprawianie Sportów wysokiego ryzyka, Sportów ekstremalnych, wyczynowym uprawianiem sportów, następstwami chorób przewlekłych , wykonywaniem niebezpiecznej pracy fizycznej. Ponadto zakres ubezpieczenia może obejmować również dodatkowe ubezpieczenie: Komfortowa Kieszeń, ubezpieczenie Domu lub Mieszkania na czas Podróży zagranicznej, ubezpieczenie pupilów: psów i kotów podczas Podróży zagranicznej, Car Assistance oraz Family Assistance.

      Dla najbardziej przezornych proponujemy ubezpieczenie turystyczne w wariancie The Best wówczas w cenę pakietu wliczone są również rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o ryzyko następstw chorób przewlekłych, uprawianie turystyki kwalifikowanej oraz sportów wysokiego ryzyka , ubezpieczenia Komfortowa Kieszeń, ubezpieczenia mieszkania lub domu na czas wyjazdu zagranicznego. Dla narciarzy korzystnym wariantem ubezpieczenia jest Active Fun – obejmującego m.in. ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz karnetu narciarskiego.

      Wśród naszych propozycji mamy ubezpieczenia obejmujące zakresem cały świat, ale również ubezpieczyć możemy Wasze wyjazdy w Polsce - NNW. Posiadamy w sprzedaży ubezpieczenia indywidualne, ale i grupowe (ubezpieczenia wycieczek szkolnych, kolonii). Ubezpieczenie wykupić możemy nie tylko na czas podróży turystycznej. Możemy ubezpieczyć się również na czas wyjazdu do pracy, na studia, czy planując leczenie zagranicą. Krótkoterminowo, ale i na cały rok, wykupując Twoją Kartę Podróży APRIL. Proponujemy atrakcyjne zniżki dla grup, dla młodzieży i studentów do 25 roku życia oraz dla rodzin (maksymalnie dwoje dorosłych i troje dzieci) z dziećmi w wieku do 18 lat.

        Pamiętaj możesz się ubezpieczyć nawet 1 dzień przed wyjazdem, tym samym zapewniając sobie bezpieczne wakacje.

 

       Ubezpieczenia podróżne możesz kupić klikając w link www.herodot.com.pl lub dzwoniąc pod numer w Wadowicach 33/82 32 053, 668 237 319

 

UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI - czyli nie martw się jutrem, zaplanuj podróż dzisiaj

Przegląd ubezpieczeń dostępnych w naszym biurze w Wadowicach

 

Czym jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

 Mając napięty grafik, ciągle w biegu, uczymy się planować. Planujemy również swoje wakacje. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wykupem wakacji z wyprzedzeniem w tzw. ofercie first minute, są kuszące zniżki i dodatkowe profity, które proponują Biura Podróży.

 Jednak nawet najbardziej precyzyjne plany, mogą pokrzyżować niespodziewane sytuacje, bowiem trudno przewidzieć, co będzie za pół roku. Czy sytuacja zdrowotna, zawodowa, pozwoli nam na wyjazd? Nie martw się, jesteś ubezpieczony. Wykupując ubezpieczenie kosztów rezygnacji mamy gwarancję zwrotu poniesionych kosztów, czyli kwoty którą Biuro Podróży potrąci w związku z anulacją wyjazdu. Koszt takiego ubezpieczenia wycieczki nie jest wygórowany, zależny od wybranego wariantu, jest to ok. 3% wartości wycieczki, czyli suma, którą można spokojnie dołączyć do budżetu wyjazdowego. A warto mieć zabezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych. Dzięki temu możesz spokojnie wykupić wycieczkę, a w razie niespodziewanych okoliczności, możesz aż do dnia wyjazdu zrezygnować z imprezy turystycznej bez ryzyka, ponieważ nie stracisz ani grosza. Chcesz wiedzieć więcej zadzwoń: Wadowice, Plac Jana Pawła II 12 lub Zator, ul. Rynek  14, tel. 33/8232053.

 

Jaki wariant ubezpieczenia i dla kogo?

         Ubezpieczenie kosztów rezygnacji daje ochronę w razie rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulowania biletu ( lotniczego, autokarowego, kolejowego itp.) oraz noclegu np. w Wadowicach. Ubezpieczenie w każdym przypadku daje nam gwarancję 100% zwrotu poniesionych kosztów. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa proponuje nam trzy warianty takiego ubezpieczenia tj.: Koszty Rezygnacji 100%, Koszty Rezygnacji 100% PLUS oraz Koszty Rezygnacji 100% MAX . Najbardziej popularnym i jednocześnie najtańszym jest ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% które zabezpiecza nas od przyczyn bardzo losowych: m.in. śmierci, nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania ubezpieczonego, bądź osób towarzyszących lub osób bliskich. Wariant 100% Plus rozszerza nam zakres przyczyn, ubezpieczając nas dodatkowo: o kradzież dokumentów lub pojazdu, wypadek komunikacyjny, wezwanie do sądu oraz wyznaczenie terminu egzaminu poprawkowego na dzień rozpoczęcia bądź trwania podróży.  Wariant 100% Max - gwarantuje nam zwrot, w przypadku rezygnacji w każdym możliwym do udokumentowania przypadku. Tzw. ubezpieczenie all risk. Np. Twój chomik jest chory, wystarczy, że zgłosimy się do weterynarza, a na podstawie wystawionej diagnozy, możemy odwołać wyjazd i otrzymać zwrot kosztów.

 

Kiedy należy wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

       Ubezpieczenie najlepiej jeśli wykupisz w dniu rezerwacji. Jednak nie musisz się martwić, jeśli o tym zapomnisz. Umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji, przerwania podróży, anulacji biletu, lub noclegu w wariancie 100% oraz 100% PLUS, możesz zawrzeć w ciągu 7 dni licząc od dnia następnego po dniu zawarcia umowy, jeśli termin rozpoczęcia imprezy jest dłuższy niż 30 dni. Natomiast jeśli termin do wyjazdu jest krótszy niż 30, ubezpieczenie takie możesz zawrzeć w terminie do 3 dni , licząc od dnia następnego po dniu zawarcia umowy. Wyjątek stanowi ubezpieczenie 100% MAX z racji bardzo dużej elastyczności wariantu możemy je zawrzeć do 3 dni po zawarciu umowy w przypadku, gdy termin do wyjazdu jest dłuższy niż 30 dni, oraz tylko w dniu wyjazdu, gdy termin do wyjazdu jest krótszy niż 30 dni. 

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji możesz kupić klikając w link www.herodot.com.pl lub dzwoniąc pod numer w Wadowicach 33/82 32 053, 668 237 319

 

 

 

UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI – To się opłaca

 Porady, studium przypadku w Wadowicach

 

Jak odzyskać „stracone” pieniądze

     Tak długo oczekiwane, precyzyjnie zaplanowane… jednak niezrealizowane wymarzone, upragnione wakacje. Trudno przewidzieć dzisiaj, co będzie jutro, bowiem nie mamy żadnego wpływu na sytuacje losowe, które poniekąd zdarzyć mogą się zawsze. Dlatego warto się ubezpieczyć. W takich sytuacjach, ubezpieczone wakacje, to nie stracone wakacje, tylko przeniesione w czasie. Posiadając ubezpieczenie kosztów rezygnacji, czy to z imprezy turystycznej, czy z biletu lotniczego, czy noclegu na weekend skrupulatnie zaplanowanego np. w Wadowicach, Warszawie, Pradze, nie masz ryzyka straty finansowej.

 

Krok po kroku 

        Stało się… choroba dziecka, nagłe zachorowanie i to dzień przed planowanym wyjazdem. Co robić? Posiadając nr polisy, kontaktujemy się z biurem w którym dokonaliśmy zakupu np. wczasów, biletu i  przedstawiamy zaistniała sytuację. Pracownik biura, zgłasza  sytuację organizatorowi wyjazdu, linii lotniczej, czy też do hotelu, otrzymując informację, jakim kosztem  zostaniemy obciążeni w związku z anulacją wyjazdu. Następnym krokiem będzie przedstawienie dokumentacji do Towarzystwa Ubezpieczeń, wypełniając formularz druku szkody. Szkodę można zgłosić: przez stronę internetową, telefonicznie lub pisemnie. Najważniejszą sprawą jest dołączenie dokumentacji potwierdzającej powód rezygnacji np. lekarskiej, policyjnej, sądowej, która dokumentuje powód rezygnacji. Wówczas w ciągu 30 dni od momentu powiadomienia Ubezpieczyciela otrzymamy wypłatę w wysokości poniesionych kosztów. W przypadku Towarzystwa Ubezpieczeń Europa otrzymasz do 35 000 zł w razie rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, do 14 000 zł w przypadku anulacji biletu podróży lub do 7000 zł w przypadku anulacji noclegu.

 

 Studium przypadku

 Pani Ania z Wadowic wraz z mężem i dwójką dzieci planowała wyjazd do Hiszpanii na wakacje. Wczasy wykupiła w ofercie first minute w grudniu, otrzymując 40% zniżki. Jednak 1 tydz. przed planowanym wyjazdem, w związku z zachorowaniem na ospę jednej z córek, musiała zrezygnować. Wg. Warunków uczestnictwa Biuro Podróży potrąciło 80% wartości imprezy. Po wysłaniu pełnej dokumentacji do ubezpieczyciela, w ciągu 2 tyg. Pani Ania otrzymała na konto pełny zwrot poniesionych kosztów.

            Pan Jan z Wadowic planował wyjazd ze swoją żoną na Kubę, koszt wycieczki 30 000 zł, jednak na 6 dni przed wyjazdem, otrzymał informację, że pilnie musi wstawić się do pracy w czasie trwania podróży, co poskutkowało anulacją wyjazdu. Posiadając polisę ubezpieczenia kosztów rezygnacji  100% Max , Pan Jan otrzymał w ciągu 30 dni pełny zwrot poniesionych kosztów.

 Pani Magda z Wadowic, wykupiła wczasy z mężem i córką do Grecji na wyspę Rodos, jednak nie zdecydowała się na ubezpieczenie kosztów rezygnacji, gdyż do wyjazdu zostały niecałe 2 tyg. Dzień przed planowanym wyjazdem 3 letnia córka w nocy dostała wysokiej gorączki, wizyta u lekarza potwierdziła stan zapalny dziecka oraz konieczność antybiotykoterapii. Pani Magda musiała zrezygnować z wyjazdu, tracąc 90% wartości imprezy.

          W branży turystycznej spotykamy się z wieloma podobnymi sytuacjami, dlatego warto pomyśleć wcześniej o swoim komforcie, zabezpieczeniu finansowym, aby być przygotowanym na zdarzenia niezależne od nas, a mające bezpośredni wpływ na zaplanowaną z większym lub mniejszym wyprzedzeniem podróż.

 

 Ubezpieczenie kosztów rezygnacji możesz kupić klikając w link www.herodot.com.pl lub dzwoniąc pod numer w Wadowicach 33/82 32 053, 668 237 319